DİJİTAL İŞİTME CİHAZLARI

Modern dijital işitme cihazları son yıllarda ciddi bir ilerleme kaydetti. Büyük, geri besleme ve ıslık sesi olan büyük cihazlar gitti, yerine kusursuz çalışan minik bilgisayarlar geldi.

Widex DREAM serisi gibi, sınıfının en iyi dijital işitme teknolojisine sahip işitme cihazları, tüm dinleme durumlarında duymak istediğiniz sesleri iletebilmelidir. Bu yüzden, ister gürültülü bir restoranda konuşuyor, ister kuş cıvıltılarını dinliyor olun, dijital işitme cihazlarınız sesi, daha once hiç deneyimlemediğiniz şekilde duymanızı sağlayacaktır.
Dijital işitme cihazları nelerdir?
Dijital işitme cihazları 5 ana parçadan oluşur: mikrofon, amplifier (sinyal işleyici), mikroçip, hoparlör ve pil.
Eski işitme cihazları basit bir sinyal işleyici olarak işlev görürken, dijital işitme cihazları, etrafınızdaki sesleri ihtiyaç duyduğunuz şekle dönüştürmek için işleyen minik bir bilgisayar görevi görürler. 
Dijital işitme cihazları nasıl çalışır?
Dijital işitme cihazları sesi mikrofondan alıp amplifier ilettiğinde çalışmış olurlar. Amplifier da sesi analog halden dijital hale geçirmek için işler. Bu aşamadan sonra da aktarımı sağlayacak olan hoparlör sesi almış olur.
  • MİKROFON: Mikrofon duyduğunuz sesin en önemli bileşenlerinden biridir. Birçok mikrofon dinleme durumuna bağlı olarak sesi genişletmek için direkt ya da indirekt olarak sesi alacak şekilde çalışır.
  • AMPLIFIER: Amplifier sesi işitme kayıbınıza ve işitme ihtiyaçlarınıza göre işler ve güçlendirir. Sesi bir bozulmaya izin vermeden duyulabilir yapmaktadır. nbsp; Amplifier işitme cihazının bir çok elektronik yapısını içinde barındırır ve bir mikrochipte toplar.
  • MIKRO ÇİP: Bu çip işitme cihazının sinir sistemi gibidir. Boyutunun minik olmasına rağmen inanılmaz güçlüdür ve birçok işi tek başına halleder. Bu çip işitme cihazının minik olabileceği ve daha az güç kullanabileceği anlamına gelmektedir.
  • HOPARLÖR: Hoparlör elektronik sinyali sese dönüştürür ve kulağınıza iletir. Ne kadar sesin iletileceği ise hoparlörün boyuna bağlıdır. Bu sebeple, ileri derece işitme kayıpları için daha büyük hoparlörler kullanılır.
  • PİL: Cihazın motoru olan pil, aslında tüm sistemin çalıştıran güçtür. Dijital bir işitme cihazının ne kadar pil kullanacağı, cihazın boyutuna, özelliklerinin sayısına ve nasıl kullanıldığına bağlıdır. Widex işitme cihazlarınızı maksimum güçte kullanabilmeniz için çok sıkı çalışmaktadır.

Dijital ve Analog işitme cihazları
Ilk nesil işitme cihazları analog modellerdi. Her ne kadar bugün hala kullanılsalar da, yerlerini çoğunlukla dijital işitme cihazlarına bıraktılar.

Bu iki tip cihaz arasında büyük bir fark var ve bu fark çoğunlukla cihazların sesi işleme yöntemlerinden kaynaklanıyor. Dijital işitme cihazları gelen sesi tekrar analog sese dönüştürüp kulağınıza iletmeden once dijital sinyale dönüştürür. Bu da sesin daha doğal olmasını sağlar.

Gürültülü bir restoranta arkadaşlarınızla konuşmaya çalıştığınızı düşünün. Eğer analog bir cihaz kullanıyorsanız, arkadaşlarınızın sesi, arka plandaki müzik, tabakların gürültüsü ve diğer misafirlerin konuşmaları tarafından bastırılmış olacak. Ancak, dijital bir işitme cihazı kullanıyor iseniz, durum çok daha farklıdır. Bu cihazlar tüm gereksiz sesleri yok ederek, size sadece duymanız gereken sesi sunar. Diğer arka plandaki sesler sıfırlanırken arkadaşlarınızın sesi daha belirgin hale gelecektir. Çünkü dijital işitme cihazları, gürültü azaltma, yönlenmeli mikrofon ve "feedback iptal" sistemi gibi özelliklere sahip akıllı cihazlarıdır.
İşitme cihazları nereden alınır?
Sadece işitme sağlığı uzmanı sizin için en uygun işitme cihazını tespit edebilir. Size en yakın işitme merkezini bulmak için MağazaBul seçeneğine tıklayabilirsiniz.

WIDEX MOMENT ™
- BU SES HER ŞEYİ DEĞİŞTİRİR

Şimdiye kadar harika bir işitme cihazı bile her zaman bir işitme cihazı gibi ses çıkarmıştır.
Devrim niteliğindeki WIDEX MOMENT ™, şimdiye kadarki en saf, doğal sesi sunmak için oyunu değiştiriyor. Tipik olarak, bir işitme cihazında işlenen ses, doğrudan duyulandan daha sonra kulak zarına ulaşır. Ve bu iki "senkronize olmayan" sinyal karıştığında, yapay bir ses elde edersiniz.

Ama şimdi her anı duyabilirsiniz - eskiden olduğu gibi.
GENEL MERKEZ
ATAŞEHİR ŞUBE ve TEKNİK SERVİS

Barbaros Mah. Halk Cad. No.37/1
34746 Ataşehir / ISTANBUL

Tel. 0216 210 0500 / Faks 0216 210 0515
widex@widex-tr.com

TAKSİM SATIŞ VE UYGULAMA MERKEZİ
Gümüşsuyu, İnönü Cad. No.12 
34426 Beyoğlu / İSTANBUL 
Tel. 0212 244 5872 / Faks 0212 243 6221

İLETİŞİM

Sormak ve iletmek istedikleriniz için lüften bizimle irtibata geçinİletİşİm

Ülke/Bölge Seç