Tinnitus nedir?

Onu kimse duyamıyor – ama siz her zaman duyuyorsunuz .  Duyduğunuz bu ses cızıltı, bipleme, hırıltı veya bunlar rahatsız edici herhangi bir ses ve bu sesler gerçekten çok can sıkıcı.

TİNNİTUS RAHATLATMA HAKKINA DAHA FAZLA BİLGİ EDİNİN
KULAĞIMDAKİ BU SES NEREDEN GELİYOR?
Büyük bir ihtimalle tinnitus ile karşı karşıyasınız- ki bu bir hastalık değildir, fakat tinnutusun altında yatan sebeplerden yükselen bir belirti söz konusu.  Duyduklarınız beyniniz yada sinir sisteminiz tarafından meydana getirilen seslerdir.

İşitme kaybınız olduğu zaman, beyniniz bazen kendi ‘arkaplan gürültülerini’ yaratarak fazla ödün verme durumunda kalabilir. Tinnitus ile karşı karşıya olan birçok kişi işitme sinirleri ile bağlantılı işitme kaybının birden fazla çeşidine sahiptir.

Tinnitus’un formlarından bazıları kulak yakınındaki kas hareketleri veya boyun ve yüzdeki kan akışı ile de ilgili olabilir. Neyse ki, tinnitus ciddi bir tıbbi problem değildir.

Tinnitus’u birden fazla şey tetikleyebilir, ancak bunların en yaygın olanı iç kulakta yer alan hassas hücrelerin yüksek sese maruz kalma dolayısıyla zarar görmesidir.  Bunlara alternatif olarak stress, yaşlanma, yüksek kan basıncı hatta aşırı kulak kiri salgısı bile tinnitus tetikliyicileri arasında yer alır. Ayrıca bunlara ek olarak yüksek dozda aspirin, NSID’ler, antibiyotikler, alkol ve kafeini de sıralayabiliriz. 
Tinnitusu tedavi etmenin en etkili yollarından birisi genişletilmiş ses’tir.  İşitme cihazından, müzik ve diğer ses kaynaklarından gelen sesler çevrenizdeki gürültüler ile kulağınızdaki cızırtı arasındaki kontrastı minimize etmede yardımcı olur.  Widex’sin unique cihazlarındaki Zen Terapisinin metodu asıl olarak danışma, genişletme, narin tonlar ve rahatlama egzersizleri üzerine odaklanmıştır.

GENEL MERKEZ
ATAŞEHİR ŞUBE ve TEKNİK SERVİS

Barbaros Mah. Halk Cad. No.37/1
34746 Ataşehir / ISTANBUL

Tel. 0216 210 0500 / Faks 0216 210 0515
widex@widex-tr.com

TAKSİM SATIŞ VE UYGULAMA MERKEZİ
Gümüşsuyu, İnönü Cad. No.12 
34426 Beyoğlu / İSTANBUL 
Tel. 0212 244 5872 / Faks 0212 243 6221

İLETİŞİM

Sormak ve iletmek istedikleriniz için lüften bizimle irtibata geçinİletİşİm

Ülke/Bölge Seç