ALGIKAYBI

Duyabildiğinizi anlamayamanız kötür bir deneyimdir.
Algı kaybı nedir?
İşitme kaybına sahip olmak sadece sesleri yeterli yükseklikte duyamama anlamına gelmemektedir. Bazı kişiler özellikle belli ve dar frekanstaki sesleri duymakta zorlanırlar. Bu da “algı kaybı ”; olarak tanımladığımız duruma işaret etmektedir , yani; kişinin duyabilmesi ancak duyduklarını anlayamaması anlamına gelir.

Zor Algılanan Kelimeler
Algı kaybı bazı konuşma seslerinin beyin ve kulak tarafından algılanmaması , kelimeler ve konuşma seslerinin arasındaki farkın ayırt edilmemesi anlamına gelir- özellikle de birbirine yakın olanlar için.

Speech recognition
işitme sağlığı uzmanınız algı kaybınız olup olmadığını tespit etmek için konuşmaları anlama oranınızı yüzde olarak ölçebilir. Doğru olarak anlaşılan kelimelerin yüzdesi “konuşma algılama skoru ” olarak adlandırılır. Buda %100’lük mükemmel skor ile testinizden lede edilen skor arasındaki farkı gösterir.

Güvensizlik
Konuşulan kelime veya sözcüklerin doğru anlaşılmaması veya tahmin edilememesi kendi işitmenize olan güvensizliğinizi de artırabilir. Bu güvensizlikte bazen işitme kaybına yol açabilir. “switching off”, yani var olan işitmenizin kullanılmasının zihinsel olarak engellenmesine yol açabilir.

WIDEX MOMENT ™
- BU SES HER ŞEYİ DEĞİŞTİRİR

Şimdiye kadar harika bir işitme cihazı bile her zaman bir işitme cihazı gibi ses çıkarmıştır.
Devrim niteliğindeki WIDEX MOMENT ™, şimdiye kadarki en saf, doğal sesi sunmak için oyunu değiştiriyor. Tipik olarak, bir işitme cihazında işlenen ses, doğrudan duyulandan daha sonra kulak zarına ulaşır. Ve bu iki "senkronize olmayan" sinyal karıştığında, yapay bir ses elde edersiniz.

Ama şimdi her anı duyabilirsiniz - eskiden olduğu gibi.
GENEL MERKEZ
ATAŞEHİR ŞUBE ve TEKNİK SERVİS

Barbaros Mah. Halk Cad. No.37/1
34746 Ataşehir / ISTANBUL

Tel. 0216 210 0500 / Faks 0216 210 0515
widex@widex-tr.com

TAKSİM SATIŞ VE UYGULAMA MERKEZİ
Gümüşsuyu, İnönü Cad. No.12 
34426 Beyoğlu / İSTANBUL 
Tel. 0212 244 5872 / Faks 0212 243 6221

İLETİŞİM

Sormak ve iletmek istedikleriniz için lüften bizimle irtibata geçinİletİşİm

Ülke/Bölge Seç